امروزه شرکت های لوله بازکنی در ایران از دستگاه های بسیاری جهت رفع گرفتگی لوله فاضلاب استفاده میکنند زیرا استفاده از این دستگاه سرعت رفع گرفتگی لوله فاضلاب بسیار کاهش داد و همچنین رفع گرفتگی لوله فاضلاب با کمترین تخریب در سازه صورت میگیرد. دستگاه واتر جت یکی از ابزارهای پیشرفته جهت رفع گرفتگی لوله فاضلاب محسوب میشود.

هزینه خرید و نگهداری این دستگاه بسیار بالا می باشد ولی شرکت های لوله بازکنی اخیرا از این دستگاه به دلیل فواید زیادی که دارد جهت پاکسازی سیستم لوله کشی ساختمان استفاده می کنند.

دستگاه واتر جت

دستگاه واتر جت چیست و کاربرد آن در لوله بازکنی

دستگاه واتر جت شامل یک شلنگ آب است که قادر به تحمل فشار بسیار زیاد آب است این دستگاه به یک پمپ متصل می شود که میتواند آب را تحت فشار بسیار زیادی به بیرون هدایت کند.

جهت استفاده از این دستگاه ابتدا باید دهانه تمامی لوله های آب را با درپوش و یا پارچه بپوشانید و سپس دهانه شلنگ دستگاه را درون لوله مسدود شده قرار دهید و فشار آب را تنظیم کنید و اهرم آزاد سازی آب را فشار دهید و بصورت دایره وار داخل لوله حرکت دهید فشار زیاد آب در این حالت مانند یک چاقو تیز عمل کرده و چربی، رسوبات چسبیده به دیواره لوله فاضلاب را آزاد میکند.

  • جهت رفع گرفتگی های شدید لوله فاضلاب بسیار مفید بوده.
  • جهت رفع گرفتگی خطوط لوله فاضلاب طولانی این دستگاه بسیار کارآمد است.
  • دستگاه واتر جت قابل استفاده برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب در ساختمان های مسکونی و تجاری است.
  • در برخی موارد فشار خروج آب از این دستگاه را بقدری بالا می برند که میتواند فلزاتی مانند آلومینیوم را بخوبی برش دهد.
  • در برخی مواقع ریشه های درختان می توانند باعث شکستگی و یا ترکیدگی لوله فاضلاب شوند در این موارد نیز میتوان از دستگاه واتر جت جهت رفع گرفتگی لوله فاضلاب استفاده نمود.
  • از دستگاه واتر جت جهت رفع گرفتگی لوله فاضلاب، که بر اثر جرم و چربی گرفته شده استفاده میشود. بطور مثال در تعمیرگاه ها به علت استفاده از مواد روغنی و یا رستوران ها که شستشو ظورف بسیار بیشتر از منزل است و همچنین تخلیه روغن باقی مانده در ظروف در لوله فاضلاب، دلیل اصلی اکثر گرفتگی های لوله فاضلاب در این مکان ها میباشد و جرم و چربی ناشی از شستشو در دیواره لوله فاضلاب نشسته و باعث کاهش سرعت خروج آب از لوله میشود.

کاربرد دستگاه واتر جت لوله بازکنی

مزایای استفاده از دستگاه واتر جت لوله بازکنی

ابتدا باید قبل از استفاده از دستگاه واتر جت لوله بازکن باید با دوربین مخصوص داخل لوله را بررسی کند تا مشخص شود آیا لوله دار گرفتگی شده و یا ترکیده است یا خیر. و همچنین پس از استفاده از این دستگاه برای اطمینان خاطر از رفع گرفتگی لوله فاضلاب مجددا از دوربین استفاده میکنیم.

  • رفع گرفتگی لوله فاضلاب خیلی سریع
  • دستگاه واتر جت قابلیت تنظیم حجم و فشار  آب را در محدوده 1000 psi 5000-psi را دارد.
  • رفع گرفتگی لوله فاضلاب بدون تخریب و حفاری در سازه
  • این دستگاه لوله بازکن فقط از قدرت آب برای پاکسازی و رفع گرفتگی لوله فاضلاب استفاده می کند. بنابراین این یک دستگاه تمیز کننده زیست محیطی است زیرا در این روش از هیچ نوع مواد شیمیایی جهت پاکسازی و رفع گرفتگی لوله مسدود شده استفاده نمی شود.

قدرت دستگاه واتر جت لوله بازکنی چه میزان می باشد

این جت ها قادر به کار با فشار تا 20،000 psi می باشند، اما اگر که با فشار آب بالاتر از 5000 psi باشد، به اندازه کافی قدرتمند است تا بتواند باعث تخریب لوله فاضلاب شود. اگر تجریه کافی کار با دستگاه واتر جت را ندارید از لوله بازکن با تجربه کمک بگیرید زیرا اگر محدوده فشار آب لازم جهت رفع گرفتگی لوله را ندانید باعث بوجود آمدن مشکلات بزرگتر مانند بریدگی و یا شکستگی لوله فاضلاب با فشار آب میشوید.

شرکت پارس کمک دارای 15 سال درخشان در زمینه لوله بازکنی می باشد که کارشناسان لوله بازکن پارس کمک اخیرا با استفاده از دستگاه های پیشرفته لوله بازکنی همانند واتر جت به رفع گرفتگی لوله فاضلاب میپردازند. و عزیزان ساکن تمامی مناطق استان تهران در صورت مشاهده علائم گرفتگی لوله فاضلاب می توانند جهت رفع گرفتگی لوله با دستگاه واتر جت با شرکت لوله بازکنی پارس کمک تماس بگیرند.